Over de verkeerssituatie op de Kooltuinweg in Valkenburg zijn flink wat zorgen. Op die weg rijdt nu veel bouwverkeer in verband met de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe N206, de Rijnlandroute. Onder andere basisschool De Dubbelburg slaat alarm. ‘Als dit een voorproefje is van hoe aannemers een veilige verkeerssituatie voor ons dorp moeten garanderen, is dit behoorlijk zorgwekkend.’

Op social media verscheen de afgelopen week al verschillende berichten van verontruste burgers. Fiets- en wandelverkeer aan de noordzijde van de N206 wordt omgeleid via de Kooltuinweg. De fietsers en wandelaars worden daar geconfronteerd met veel bouwverkeer. ‘Vele dorpsbewoners zien het continu bijna misgaan’, schrijft De Dubbelburg in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. ‘En met het zware materieel dat er nu rijdt, zal dit grote gevolgen hebben.’

In de brief roept De Dubbelburg de gemeente op om de situatie te onderzoeken en zo snel mogelijk te verbeteren. ‘Vele dorpsbewoners en kinderen van onze school maken gebruik van deze weg. Het is nu echt wachten op ongelukken. Wij willen dit graag voorkomen.’

KSV Smartvillage, die zich inzette voor een tijdelijke N206 aan de zuidzijde in plaats van aan de kant van de huizen, deelt die zorgen. Het burgerinitiatief verzamelt op dit moment alle ervaringen van mensen die in een gevaarlijke situatie zijn beland. De groep wil de aannemer, de provincie en de gemeente Katwijk later confronteren met het verzamelde bewijsmateriaal.

Ook bij de politiek is de onrust over de weg niet onopgemerkt gebleven. CDA heeft inmiddels vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. De partij wil weten hoe het met de verkeersveiligheid zit en of daar op korte termijn verbeteringen kunnen worden aangebracht.